Yükleniyor…

Kurumsal

Leydi Mutfak

Enkay Alüminyum Mutfak Eşyaları’nın temeli 1978 yılında kurulan Gözde Alüminyum ile atıldı. 150 m2‘lik bir alana imalathanesini kurarak alüminyum sıvamacılığı ile mutfak eşyaları sektörüne girmiştir.

1984 yılında alüminyum döküm hattanesinin kurulmasıyla birlikte büyüme trendine başlayan firmamız, 1988 yılında Karadeniz’de bir ilk olan Alüminyum Eloksallı Mutfak Gereçleri üretimini yapmıştır. 1995 yılında Enkay Alüminyum Limited şirketinin kurulmasıyla beraber, LEYDİ markası ile yanmaz yapışmaz mutfak eşyaları üretimine geçildi.

Bugün 7500 m2‘lik fabrikamızda, LEYDİ markasıyla yakaladığımız kalitemizi üretim departmanının ihtiyaçları doğrultusunda, sürekli kendini yenileyerek, teknolojisini arttırma yoluna gitmiştir.

Enkay Ailesi olarak hedefimiz, LEYDİ markasıyla kalitenin ekonomik adı olmak hedefi doğrultusunda; takım anlayışı içerisinde çalışarak uluslararası standartlarda ürün yelpazesi geniş, dayanıklı, tasarruflu ve ergonomik ürünler üretmeyi bir yöntem olarak benimsemiştir.

Enkay tüm bunların asırlarca yaşayacak, gelişecek dinamik bir kurum için gerekli koşullar olduğunun bilincinde, sektörün zirvesine doğru emin ve kararlı adımlarla ilerlemektedir.